specjalistyczna pomoc
psychologiczna

Progressio oferuje specjalistyczne usługi diagnostyczne i terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

omnie

witaj w progressio

   Moją pracę traktuję jako służbę drugiemu człowiekowi. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie (również w pracy w ramach praktyk/wolontariatu) na oddziałach hematologii i onkologii w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, na oddziałach chirurgii dziecięcej i pediatrii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu oraz w domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych dla dorosłych. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w przedszkolu specjalnym, ogólnodostępnym, w domu dziennego pobytu dla seniorów, w szkołach podstawowych. Aktualnie zawodowo jestem związana ze szkołą podstawową.

   W swoim około 10-letnim doświadczeniu w pracy z pacjentami zmagającymi się między innymi z neurodegeneracjami, odkryłam swoje powołanie i pasję. Jest to obszar pracy z pacjentem szczególnie mi bliski, ponieważ zaczął się właśnie od kontaktu z człowiekiem, pomocy, wsparcia i okazji do próby zrozumienia, czego on doświadcza i czego potrzebuje. Prowadziłam także terapię funkcji poznawczych, między innymi pacjentów z chorobą Alzheimera, zespołem zaniedbywania połowiczego, po udarach mózgu, z demencjami. W swojej pracy z drugim człowiekiem, bardzo ważne jest dla mnie okazanie mu serca, życzliwości, zbudowanie komfortowej i ciepłej atmosfery. 

   Praca terapeutyczna w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej CBT z dziećmi i młodzieżą także jest bliska mojemu sercu. Jest to obszar pracy, który daje mi dużo radości, satysfakcji i spełnienia.

wykształcenie

 • Neuropsychologia kliniczna i diagnoza neuropsychologiczna w ujęciu praktycznym, Uniwersytet SWPS, Warszawa, studia podyplomowe.

 • Neuroobrazowanie w diagnostyce najczęstszych chorób otępiennych. Szkolenie, Propsyche, Bydgoszcz.

 • Szkolenie i certyfikacja Montreal Cognitive Assessment, MoCA. MoCA Cognitive Assessment.

 • Specjalistyczny kurs diagnozy psychologicznej. Diagnoza neuropsychologiczna osób dorosłych. Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Wrocław.

 • Szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej CBT dzieci i młodzieży w Zespole Gabinetów Psychoterapeutycznych "Poza-Schematami" i w Centrum CBT w Warszawie.

 • Racjonalna Terapia Zachowania RTZ - Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu.

 •  Psychologia, studia magisterskie - Uniwersytet Wrocławski.

 •  Dodatkowe:
  - Trening Umiejętności Społecznych TUS - Zachodniopomorskie Centrum Szkoleń i Przedsiębiorczości.
  - Terapia Pedagogiczna i Pedagogika Zdolności, Kwalifikacje Pedagogiczne - Uniwersytet Zielonogórski.
mgr monika zaba
m4

w progressio ważne są...

budowanie otwartości i zaufania


wsparcie i pomoc
psychologiczna


empatia


specjalistyczne
usługi


życzliwa
atmosfera